301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 09:02 Bu haber 2992 kez okundu
 
GEDİZ’E MODERN HAYVAN PAZARI YAPILIYOR
Gündem Haberi
GEDİZ’E MODERN HAYVAN PAZARI YAPILIYOR


 
Mesleki Eğitim Merkezi (Merhum Ali İhsan Avlanmış Kereste Atölyesi) üst kısmında bulunan 8 Bin metrekarelik alanda 1600 m2 kapalı alan üzerine yapılacak olan modern hayvan pazarı çalışmaları başladı. 
 
Yeni yapılacak olan Modern Hayvan Pazarında yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu; ”Toplam 8 bin metrekare alanda kurulacak olan 160 büyükbaş, 640 küçükbaş hayvan kapasiteli modern hayvan pazarının Gediz'e ve ülke ekonomisine ciddi manada katkısı olacağını ifade eden Başkan Saraoğlu, 1600 metrekare kapalı alana sahip olacak modern hayvan pazarı içinde, sosyal tesisler, idari bina, 32 adet küçükbaş padok, 20 adet büyükbaş padok, otapark ve çevre düzenlemesi içinde Modern Hayvan pazarı yapılacak. Yapımı devam eden bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte salgın hayvan hastalıklarının yayılımının önüne geçilecek.
 
Hayvanlar kötü ve olumsuz şartlardan arındırılacak. Sağlanan bu modern ortamlarla hayvan refahı ön planda tutularak büyük ve küçükbaş hayvanların satışları sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilecek. Böylelikle sadece Gediz’in değil bölge hayvancılığının gelişimi sağlanacak ve Gediz modern yöntemler ışığında hayvancılıkta cazibe merkezi olmaya devam edecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEDİZ’E, MODERN, HAYVAN, PAZARI, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı