301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mart 2016 - Perşembe 13:38 Bu haber 2913 kez okundu
 
TAVŞANLI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HATIRA ORMANI
TAVŞANLI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HATIRA ORMANI
Gündem Haberi
TAVŞANLI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HATIRA ORMANI

TAVŞANLI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HATIRA ORMANI

 

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Hatıra Ormanı oluşturdu.

Tavşanlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün hükümlüleri iyileştirme faaliyetleri fidan dikmeyle  devam ediyor.

Fidan dikme etkinliği Tunçbilek Hamidabat Mahallesi GLİ (Garp Linyitleri İşletmesi) hafriyat sahasında yapıldı.

GLİ hafriyat sahalarının ağaçlandırma programına giren bölgede Tavşanlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü " Hatıra Ormanı" alanına 57 hükümlü 600 sedir fidanını toprakla buluşturdu.

Tavşanlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün her yıl gelenek haline getirdiği ve bu yıl da yine Tavşanlı Orman İşletmesi Müdürlüğü işbirliğiyle Tunçbilek Hamidabat Mahallesi GLİ hafriyat sahasında fidan dikme etkinliği gerçekleşti.

Etkinliğe, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Birgün Şenel, Garnizon Komutanı Yüzbaşı  M. Uğur Abacı, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Cihan Araslan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Temel , Denetimli Serbestlik Müdür Hasan Çalı, Orman İşletmesi Müdür  Volkan Andiç ve Denetimli Serbestlik personeli katıldı.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu etkinlikle ilgili; "Her yıl Denetimli Serbestlik ve Orman müdürlüğümüzün yapmış olduğu fidan dikim faaliyetlerine katılmaktayız. Bu tür çalışmalar bu vatanımız için çok değerlidir. Bir fidan dikmek, bir canı toprakla buluşturmak, bir ağacı güldürmek bizim elimizdedir. Peygamberimizin de dediği gibi kıyamet de kopsa, elimizdeki fidanı dikmekle mükellefiz." dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hakkında bilgiler vererek son zamanlarda denetimli serbestlik kapsamının genişletme çalışmalarının olduğunu belirterek şunları söyledi; “Şube Müdürlüğü olarak her yıl geleneksel hale getirdiğimiz fidan dikme programıyla hükümlülere yönelik olarak çalışmalar yapıyoruz. Klasik ceza infaz yöntemlerinin yanında denetimli serbestlik ile farklı yöntemler de getirildi. Bu infaz yöntemlerini de denetimli serbestlik müdürlüğümüz takip etmektedir. Gayemiz eğitim programları ve faaliyetlerle hükümlülerin topluma intibaklarını sağlamak, farkındalık kazandırmak ve sorumluluk bilincini geliştirmektir. 600 sedir fidanı 57 hükümlümüz toprakla buluşturarak umutlarını da yeşertmiş oldu. Bu dikim sahasının " Denetimli Serbestlik Hatıra Ormanı" olmasıyla ileride anacağımız güzel bir hatıra olacak. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum”  

               

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TAVŞANLI, DENETİMLİ, SERBESTLİK, MÜDÜRLÜĞÜNDEN, HATIRA, ORMANI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TAVŞANLI DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HATIRA ORMANI
Yorumlar
Haber Yazılımı